Результат святкової неділі - "срібло" й три "бронзи"

На Гран-прі в Анталії Анастасія Турчин (до 78 кг) стала другою, а Галина Тарасова (понад 78 кг) - третьою. А на Кубку Європи в Дубровнику "бронзу" здобули Артем Харченко (до 81 кг) і Федір Панько (понад 100 кг).

Уже третій фінал турнірів серії Гран-прі 2018 року (враховуючи березневі старти в Агадірі й Тбілісі) волинська спортсменка (на фото ліворуч) закінчує зі "срібним" результатом. Але підсумок поєдинку за головний приз у Туреччині, мабуть, слід вважати найприкрішим з усіх. Адже Анастасія пропустила прийом "вазарі" на останній секунді... І перемогу святкувала її суперниця Лоріана Кука, котра представляє Косово. Для балканської спортсменки це перше "золото" у цій змагальній серії. Турчин же піднімалася на вершину п'єдесталу Гран-прі двічі у 2017-му. В Анталії на шляху до фіналу українка взяла гору над Омрі Кенйон із Ізраїлю й Олександрою Гімалетдіновою з Росії.

Сітка категорії до 78 кг - ТУТ.

Друга українка, котра брала участь у цьому турнірі, теж повертається додому з медаллю. У категорії понад 78 кілограмів Галина Тарасова із Запоріжжя взяла другу "бронзу" Гран-прі нинішнього сезону. Нагадаємо, що нагороду такої ж якості вона виборола у січні в Тунісі. Цікаво, що як в Африці, так і Азії (саме там - географічна прописка Анталії) українка у суперечці за медаль взяла гору над представницею Росії: взимку - над Анжелою Гаспарян, навесні - над Юлією Ляніченко.

Сітка категорії понад 78 кг - ТУТ.

У Туреччині змагалися ще двоє українців - Бекірбек Моргоєв (до 60 кг) і Богдан Ядов (до 66 кг), які виступали у п'ятницю. Але кияни не змогли пробитися до призового "загону".

Сітка категорії до 60 кг - ТУТ.

Сітка категорії до 66 кг - ТУТ.

У неділю на Кубку Європи в Хорватії у категорії до 81 кілограма старт взяли четверо українців - Артем Харченко, Грачик Авагян, Данило Довбиш і Олександр Кошляк, але тільки Артему вдалося здобути медаль. У двобої за "бронзу" представник Харківщини переміг француза Квентіна Жубера, провівши "іппон" безпосередньо перед фінальною сиреною. Це - третя медаль Артема високого міжнародного рівня. Нагадаємо, що він був третім на Всесвітній Універсіаді-2013, а також - на юніорському Кубку Європи-2009.

Сітка в категорії до 81 кг - ТУТ.

Ще одну "бронзу" в другий змагальний день нашій команді приніс Федір Панько у вазі понад 100 кілограмів. У поєдинку за "бронзу" дніпровець достроково - за 1 хвилину й 17 секунд - виграв у Йована Пековича із Чорногорії.

Сітка категорії понад 100 кг - ТУТ.

За крок до медалі зупинився киянин Олександр Крук у категорії до 90 кг, який поступився у "бронзовій" сутичці Аату Лааманену з Фінляндії. Ще один наш представник у цій вазі Ігор Книш зі ЛЬвівщини вибув уже на старті турніру.

Сітка категорії до 90 кг - ТУТ.

Таким чином, із Хорватії українці повертаються з трьома бронзовими медалями (плюс нагорода суботи Каро Марандяна у категорії до 66 кг).

Подробиці виступу у перший день Кубку Європи - ТУТ.